kontakt z nami
telefon
google partner

Pozycjonowanie Long Tail

Długi ogon (ang. Long Tail) w kontekście SEO i całego marketingu w wyszukiwarkach to rozbudowane frazy składające się z co najmniej kilku słów. Tego typu zapytania są bardzo precyzyjne, gdyż użytkownik oczekuje dokładnych wyników ściśle dopasowanych do intencji wyszukiwania.

Pozycjonowanie strony przyczynia się do większej liczby odwiedzin z wyszukiwarek. Ideą klasycznego pozycjonowania stron jest wybór kilku lub kilkunastu słów kluczowych, które są najczęściej wyszukiwane i mają największą szansę na konwersję.

Natomiast w przypadku pozycjonowania Long Tail skupiamy się na wygenerowaniu odwiedzin z kilkuset czy kilku tysięcy rozbudowanych fraz składających się z kilku słów. Długość oraz ilość fraz pozycjonowanie Long Tail jest również określane jako pozycjonowanie szerokie.

Frazy Long Tail same w sobie nie są często wyszukiwane, ale dzięki ich dużej ilości potrafią wygenerować nawet 80% odwiedzin na serwisie. Co więcej często są to szczegółowe i konkretne zapytania, które mają ogromny potencjał sprzedażowy.

Każdego dnia w Google przeprowadzanych jest aż 18% zapytań na całkiem nowe hasła, które wcześniej nigdy nie wystąpiły.

Inwestycję w pozycjonowanie szerokie powinny rozważyć:

  • sklepy internetowe posiadające bogatą ofertę produktów;
  • serwisy informacyjne składające się z dużej liczby podstron;
  • portale ogłoszeniowe z często aktualizowaną, świeżą treścią;
  • serwisy bazodanowe typu Yellow Pages;

Kluczem do sukcesu w zakresie pozycjonowania Long Tail jest odpowiednia optymalizacja, czyli przystosowanie serwisu do zwiększenia widoczności na szczegółowe i precyzyjne zapytania.


zapytanie ofertowe

Treść zapytania:

Imię i nazwisko:

Telefon:

Adres strony www:

E-mail:

Stolica Polski:


TopSearch | Agencja SEM
ul. Wojciechowska 7j/11
20-704 Lublin
Tel. +48 501 711 511