kontakt z nami
telefon
google partner

SEO wizerunkowe

Reputacja marki to wartość niematerialna, którą każda firma buduje przez wszystkie lata swojej działalności. Budowany latami wizerunek może bardzo szybko zostać zdewaluowany, zwłaszcza poprzez informacje zamieszczane na innych stronach, dlatego należy zadbać o ochronę marki.

SEO wizerunkowe to szczególna odmiana pozycjonowania w Google, które skupia się na widoczności informacji dotyczących marki, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania. Marka najczęściej utożsamiana jest z samą firmą, ale również może dotyczyć nazw poszczególnych produktów czy usług. Coraz częściej SEO wizerunkowe o dbanie o widoczność wyników dla zapytań w postaci imienia i nazwiska danej osoby.

Decyzja o rozpoczęciu działań związanych z kreowaniem wizerunku w wyszukiwarkach podejmowana jest najczęściej w sytuacjach:

  • świadomego działania prewencyjnego przy pozytywnych lub neutralnych wynikach wyszukiwania;
  • chęci zwiększenia widoczności publikowanych informacji i kreowania pozytywnego wizerunku w wyszukiwarkach;
  • występowanie negatywnych opinii na pierwszej stronie wyników wyszukiwania i konieczność ich oczyszczenia;

Najczęściej potrzeba rozpoczęcia działań związanych reputacją brandu poprzez SEO pojawia się w momencie zauważenia negatywnych wpisów na pierwszej stronie wyników w wyszukiwarce Google, gdy depozycjonowanie stron z niepochlebnymi opiniami to jedyne wyjście z sytuacji.

Im wcześniej zaczniemy działać tym krótszy będzie czas oczekiwania na efekt w postaci pierwszej strony wyników o wyłącznie pozytywnym wydźwięku. Szybkość osiągnięcia efektów w dużej mierze uzależniona jest od ilości negatywnych wpisów oraz mocy serwisów, na których się pojawiły.

Najwięcej korzyści w budowaniu reputacji marki odnoszą serwisy, które świadomie i z odpowiednim wyprzedzeniem wzmacniają swój wizerunek w wyszukiwarkach.


zapytanie ofertowe

Treść zapytania:

Imię i nazwisko:

Telefon:

Adres strony www:

E-mail:

Stolica Polski:


TopSearch | Agencja SEM
ul. Wojciechowska 7j/11
20-704 Lublin
Tel. +48 501 711 511